לכל שאלה וייעוץ חייגו: 03-5366296
מי צריך להגיש הצהרת הון?

מי צריך להגיש הצהרת הון?

מי מחויב להגיש הצהרת הון?

כ-250 מיליארד ₪ מתגלגלים כל שנה במדינה בשוק השחור. מדובר בסכום המהווה כחמישית מהתל"ג במדינה. על מנת לצמצם את שיעור הכסף השחור במדינה, מחייבות רשויות המס אזרחים רבים במדינת ישראל להגיש הצהרות הון. הצהרה זו מציינת כמה למעשה מהו ערככם בכסף וברכוש.

יש להקפיד על מילוי נכון של הטופס המורכב, שכן כל טעות עשויה להיות גורלית. כיצד עושים זאת? רו"ח גיא דברת עושה סדר ומסביר מהי הצהרת הון ומי מחויב להגישה.

מהי הצהרת הון?

ההצהרה נועדה על מנת לבחון האם הדיווחים השונים שנעשו למס הכנסה לאורך השנים עומדים בקנה אחד עם היכולות הכלכליות וההון העומד לרשותך, זאת כדי להבטיח כי לא חלה העלמת מס.

הצהרת הון היא למעשה טופס המונפק על ידי רשויות המיסים בו נדרש בעל תיק במס הכנסה להציג פירוט מקיף ומעמיק של נכסיו מכל התחומים: נכסי נדל"ן, ני"ע, רכב, התחייבויות שונות, נכסים משועבדים וכיו"ב.

ייתכן ויידרש מאיתנו למלא הצהרה כזו אחת לכמה שנים ולהסביר את השינויים שיחולו בזמן זה. בהצהרת ההון יצהיר בעל התיק על הנכסים של כל בני משפחתו, כולל ילדים עד גיל 18.

מי מחויב להגיש הצהרת הון?

  • בעלי עסקים עצמאיים או חברות בע"מ נדרשים להגיש לרשויות המס הצהרת הון אחת ל-3 או 5 שנים.
  • שכירים אשר התנהלותם הפיננסית מעוררת חשד, אשר אורח חייהם אינו תואם את הכנסתם או שחשודים בפעילות עבריינית או הלבנת כספים, עשויים להידרש להגיש הצהרת הון.
  • כל אזרח הרשום ברשויות המס אשר רוכש נכסים בעלי יוקרה יוצאת דופן כמו נכס מקרקעין בחו"ל, כלי שיט מפואר, רכב בייבוא אישי או חפצי יוקרה בסכומי עתק, עלול לעורר את חשדן של רשויות המס כי הוא נהנה מהכנסה נוספת שאינה מדווחת ולחייבו להגיש הצהרות הון אשר תסביר כיצד רכישה זו עומדת בקנה אחד עם הכנסותיו המוצהרות.

אין להקל בחומרת הדרישה

רשויות המס לא יוותרו על זכותן לקבל ממך הצהרה סדורה אשר תבטיח כי כל הכנסותיך מוצהרות, רשומות וחייבות במס כנהוג על פי תקנות הרשות.

את ההצהרה יש להגיש עד 120 יום מרגע קבלת הבקשה. הצהרת הון שלא תישלח או תישלח באיחור, עשויה לגרור אחריה קנסות כבדים ועיקולים.

הטופס המורכב עשוי לזמן קשיים רבים בעת מילויו. לכן, מומלץ בחום לשכור את שירותי של רואה חשבון מוסמך ובעל ניסיון בהכנת הצהרות הון שיבטיח כי הכול ייעשה כנדרש ויחסוך לך טרדות ודאגות רבות מול רשות המיסים.

משרד רו"ח גיא דברת עומד לרשותך

ניסיון עבודתו של רו"ח גיא דברת מול עסקים בענפים ובגדלים שונים, והיכרותו המעמיקה עם רשויות המס ואופן התנהלותן, ישמשו לך כיתרון משמעותי בעת מילוי הצהרות הון וישמרו עליך מסיבוכים מיותרים. אנו מזמינים אותך ליצור עמנו קשר עוד היום וליהנות מליווי מקצועי ברמה הגבוהה ביותר.

לשיחת היכרות או פגישת היכרות מלאו פרטיכם או חייגו 03-5366296