לכל שאלה וייעוץ חייגו: 03-5366296
יועץ מס מיסוי אמריקאי

יועץ מס מיסוי אמריקאי

יועץ מס מיסוי אמריקאי

על ישראלים רבים, עצמאים ושכירים כאחד, מוטלת החובה להגיש דוחות לרשויות המס האמריקאיות (IRS). דיווח שנתי ל-IRS הנו חובה לישראלים העומדים בקריטריונים הבאים:

  • אזרחי ישראל המחזיקים בגרין קארד.
  • אזרחי ארה"ב המתגוררים בישראל (אפילו אם לא דרכו מעולם בארה"ב).
  • כל אדם הפועל עסקית על אדמת ארצות הברית, גם אם אינו אזרח שלה. אזרחים ישראלים רבים עובדים בארה"ב תחת מעסיקים ישראלים או אמריקאים וכל העובדים ללא יוצא מן הכלל חייבים בדיווח ל-IRS. כמו כן, החובה חלה על כל מי שמקים עסק או חברה בארה"ב או משקיע בנדל"ן על אדמה אמריקאית.

תהליך הדיווח לרשויות עשוי להיות מורכב, אך משתלם. למתאימים, ייתכנו החזרי מס נאים על הוצאות מוכרות שונות. על-מנת לבצע את הדיווח באופן אופטימלי ומדויק, חשוב לקבל ליווי על ידי איש מקצוע בעל הכרה עמוקה וניסיון בעבודה מול רשויות המס האמריקאיות. משרד רו"ח גיא דברת נותן שירותי מס עבור יחידים החייבים בדיווח ל-IRS.

מתי מגישים דוחות מס ל-IRS?

כל אזרחי ארה"ב והפועלים בה עסקית, בין שמתגוררים בה ובין שלא, מגישים דיווח מס, לרוב באמצעות דו"ח שנתי לרשות המסים הפדראלית האמריקאית. במקרים מסוימים, ייתכן ויידרש ממך להגיש דו"ח גם לרשות המס של המדינה הרלוונטית בארה"ב. יש לבחון את העניין היטב.

כמו כן, כל נישום אשר החזיק בחשבון זר, כלומר שאינו בארה"ב, סכום מצטבר העולה על 10,000 דולרים אמריקאים בכל חלק של אותה השנה, יחויב בנוסף לדו"ח ההכנסות השנתי ליחידים או חברות, גם בהגשת דו"ח FBAR. הדו"ח משמש לדיווח על חשבונות מחוץ לארה"ב. את הדו"ח ניתן להגיש בטופס אלקטרוני עד ה-15 באפריל בשנה העוקבת.

התאריך בו מגישים את דוחות ההכנסות ל-IRS משתנה לפי הסטטוס בו נמצא הנישום הרלוונטי.

  • דו"ח הכנסות עבור חישוב מס חברות לגבי שנת מס קלנדרית, מיועד לחברות רשומות ויש להגישו עד ה-15 במרץ או ה-15 באפריל בשנה העוקבת, תלוי בסוג התאגדות החברה הרלוונטית.
  • יחידים החיים בארצות הברית מעבירים את הדו"ח ל-IRS עד ל-15 באפריל בשנה העוקבת.
  • יחידים אשר אינם חיים בארצות הברית מעבירים את הדו"ח ל-IRS בדרך כלל עד ל-15 ביוני בשנה העוקבת.

באמצעות מילוי טופס ודיווח בזמן, ניתן לבקש אורכה למועדים אלה ולרוב היא ניתנת עד לא יאוחר מחודש אוקטובר.

אכיפת רשויות המס האמריקאיות הינה חמורה מאוד

המוסדות הפיננסיים בישראל מחויבים לדווח ל-IRS על כל אדם המנהל חשבונות אצלם ונחשב נישום על פי הגדרתם. חמיקה מדיווח לרשויות עשוי לגרור קנסות כבדים ביותר, העמדה לדין ובמקרים מסוימים אף מאסר בפועל.

גיא דברת הוא יועץ מס המתמחה במיסוי אמריקאי ובעל ניסיון נרחב עם ה-IRS

נלווה אותך בתהליך הגשת הדו"ח השנתי ו/או FBAR. כחלק מהשירות הצמוד והאיכותי שנספק לך, נסייע לך בייעוץ מס מיסוי אמריקאי שיחסוך לך כסף רב ובמידת הצורך, ייצוג בפני רשות המיסים בכל עניין שעשוי לעלות. אנו מזמינים אותך לפנות אלינו וליהנות מליווי מיטבי.

לשיחת היכרות או פגישת היכרות מלאו פרטיכם או חייגו 03-5366296