לכל שאלה וייעוץ חייגו: 03-5366296
ייצוג בפני רשויות מס בישראל

ייצוג בפני רשויות מס בישראל

ייצוג בפני רשויות מס בישראל

ביקורות של רשויות המס בישראל בבית עסק שלך הן עניין שבשגרה. לפעמים הן ייערכו במפתיע ללא כל הודעה מראש, אך לרוב, ייערכו בתיאום. האירוע עשוי להיות מלחיץ ומדאיג מאוד ואיש אינו רוצה להסתבך עם רשויות המס הישראליות, אך חשוב מאוד לזכור כי במעמד זה איננו מואשמים בדבר. שמירה על קור רוח והיעזרות באנשי המקצוע המתאימים תבטיח שנעבור את התרחיש הלא נעים יותר בקלות.

אילו רשויות בישראל עשויות לזמן אותנו לביקורת?

  • מס הכנסה
  • מס ערך מוסף
  • הביטוח הלאומי

מה עשוי להיבדק בביקורת כזו?

ישנם מספר סוגי ביקורות הנעשות על ידי רשויות המס:

  • ביקורת ניהול ספרים – רשות מס ההכנסה תבחן את אופן ניהול ספרי העסק, האם מוצאות כל החשבוניות והקבלות כיאות וכיו"ב.
  • ביקורת של רשות המע"מ במקרה בו סכומי הדרישה להחזרי מע"מ בשנים עברו היו גבוהים במיוחד. בביקורת ייבדק שהדברים שעליהם התקזז מע"מ אכן קיימים ונמצאים בעסק.
  • מס הכנסה עשויים לערוך ביקורת בעסק בעקבות דיווח של צד שלישי אשר העלה חשדות כי ישנה התנהלות לא תקינה של העסק.
  • לעתים, תהיה הביקורת אקראית לחלוטין ותהווה ביקורת מדגמית שגרתית.

חשוב לדעת כי רשויות המיסים מציבות לנגד עיניהן בימים אלה מדיניות אפס סובלנות מול עברייני מס. על מנת למגר את תופעת העלמת מס הכנסה, הוחלט ברשות כי תופעה זו תטופל בחומרה. לכן, חשוב לדעת שניהול ספרים תקין הוא בעל חשיבות עליונה מבחינת נציגי הרשויות.

ייצוג על ידי משרד רואה חשבון עשוי להקל על ההתנהלות

אין כל חיוב חוקי להגיע מיוצגים על ידי אנשי מקצוע לביקורת של רשות המיסים. עם זאת, שירות כזה עשוי להיות בעל מספר יתרונות משמעותיים:

  1. לספק שקט נפשי והרגעה בידיעה שאנו בידיים טובות ומלווים באנשי מקצוע.
  2. לספק הכנה לקראת מה שיהיה.
  3. לתת לך את הכלים הנכונים להתמודד עם הביקורת ובמידה וישנם כשלים, לטפל בהם מבעוד מועד.

למעשה, ליווי של רואה חשבון מקצועי הוא רב ערך עוד הרבה לפני שלב הביקורת ויאפשר לנו להגיע לביקורת רגועים בהרבה. כאשר אנו יודעים בוודאות שניהול הספרים והתנהלות תזרימי התשלומים בעסק מתנהל בצורה התקינה ביותר מול רשויות המס בפיקוח של מומחה, ביקורת היא דבר שניגש אליו בשמחה ובגאווה.

רו"ח גיא דברת יכין אתכם לביקורת מיטיבה מול רשויות המס

ניסיונו רב השנים של רו"ח גיא דברת בראיית חשבון במגזר העסקי ובהכרת ההתנהלות השוטפת של רשויות המס ברמה המערכתית, מאפשרת לו לספק לך הכנה חשבונאית מקיפה לכל ביקורת שרשויות המס עשויות להפיל עליך מבלי לחוש דאגה יוצאת דופן.

משרדנו הממוקם ביהוד שם את המנהל התקין והשירות המקצועי מעל לכל הערכים. אנו מזמינים אותך לפנות אלינו בהקדם ולהיווכח במו עיניך כיצד אנו משנים את המנהל החשבונאי של עסקך מן הקצה אל הקצה.

לשיחת היכרות או פגישת היכרות מלאו פרטיכם או חייגו 03-5366296