לכל שאלה וייעוץ חייגו: 03-5366296
הכנת דוחות מס אמריקאים

הכנת דוחות מס אמריקאים

הכנת דוחות מס אמריקאים

כל אזרח ארה"ב, או המנהל בה פעילות עסקים כזו או אחרת, בין שהינו מתגורר בה ובין שלאו, מחויב בהגשת דוחות מס לרשות המיסים הפדראלית ובמקרים מסוימים גם לרשות המסים של מדינה ספציפית בארה"ב. כדי לדעת האם גם העסק שלך מחויב בהגשת דוחות אלה ובאיזה אופן, חוות דעת מקצועית עשויה לעשות סדר משמעותי ולמנוע אי נעימויות משמעותיות בהמשך.

חשוב להבין כי מדיניות המיסוי האמריקאית שונה בתכלית מזו הישראלית. על האזרח האמריקאי חלה חוות דיווח על הכנסותיו בכל העולם – כלומר, גם על הכנסותיו בישראל וגם על הכנסותיו בארה"ב – גם אם אינו מתגורר בפועל בארה"ב. את כל הכנסותיו, ידווח האזרח באמצעות דוח מס אמריקאי.

מי מחויב בהגשת דוח מס אמריקאי?

  • לשכירים קיימים קריטריונים שונים על פי גילם ומצבם המשפחתי הקובעים את רמת ההכנסה החייבת בדיווח לרשויות המס האמריקאיות.
  • עצמאים החיים בישראל אשר הרוויחו בשנה שעברה לאחר קיזוזים וניכויים מעל 400$, חלה עליהם חובת דיווח לרשויות המס האמריקאיות.

כמה דברים שכדאי לדעת על דוחות מס אמריקאים

  • חובת הדיווח לרשויות על הכנסתך אינה אומרת בהכרח כי יחול עליך חיוב במס. ייתכן מאוד שלא יידרש ממך תשלום כלל. למעשה, ברוב המקרים לא תהיה כל חבות במס. עם זאת, עדיין חובה עליך לדווח על הכנסותיך ומומלצת מאוד לעשות זאת כראוי ובמועד המתאים.
  • אזרחים אמריקאים רבים החיים בישראל אינם מודעים כלל כי אפילו אם לא שילמו מסים לרשויות האמריקאיות מעולם, ייתכן מאוד והם זכאים להחזרי מס נכבדים על פי קריטריונים כאלה ואחרים.
  • בין ישראל וארה"ב קיימת אמנה המונעת מיסוי כפול. כך כל מס שישולם בישראל יקוזז מול מסים בהם יהיה אזרח ארה"ב חייב לממשלה האמריקאית.

דוח FBAR

מלבד הדוח השנתי לרשויות המס (טופס 1040), ייתכן מאוד שאזרחים אמריקאיים המתגוררים בישראל יחויבו בהגשת טופס נוסף למשרד האוצר האמריקאי המכונה FBAR – Foreign Bank Account Reporting (דיווח על חשבונות בנק זרים). החובה על מילוי טופס זה אשר ניתן למלא ולשלוח באופן אלקטרוני, חלה על כל אזרח ארה"ב המחזיק ברשותו מעל 10,000 דולר בסך כל חשבונות הבנק שלו בשנה שעברה.

משרד רו"ח גיא דברת יכול לסייע לך עם רשויות המס האמריקאיות וניהול הדוחות השונים

תהליך הגשת הדו"ח השנתי או FBAR עשוי להיות מורכב וסבוך ודיווח לא נכוןן עשוי להיות בעל השלכות מצערות. כמו כן, זכויות רבות העומדות לך מול הממשל האמריקאי כמו החזרי מס נכבדים ביותר עשויות להתגלות לך באמצעות חוות דעת מקצועית ולאחר הסתייעות בשירותי יועץ מס מיסוי אמריקאי מטעם משרדנו.

אנו נספק לך ליווי צמוד ונסייע לך להבין בדיוק מה נדרש ממך וכיצד למצות את כל זכויותיך. על מנת להתחיל ליהנות משירותנו האיכותי שעשוי לחסוך לך הון עתק, אנו מזמינים אותך ליצור עמנו קשר בהקדם.

לשיחת היכרות או פגישת היכרות מלאו פרטיכם או חייגו 03-5366296