לכל שאלה וייעוץ חייגו: 03-5366296
הנהלת חשבונות

הנהלת חשבונות

הנהלת חשבונות

ניהול עסק בישראל אינו פשוט, הדבר ידוע לכולם. בעלי עסקים בישראל מתמודדים עם קשיים רבים מנשוא ולא רק בתחום פעילותן המקצועי. גם בתחום החשבונאות והכספים קיימים אתגרים רבים עליהם יש לתת את הדעת. אם מדובר בעצמאי שעובד מהבית ובעסקים זעירים אחרים, התכנון הפיננסי של העסק עשוי להיות פשוט למדי וניתן ללמוד אותו עם קצת השקעה.

עם זאת, ככל שהעסק מתרחב ומתפתח, ניהולו הכלכלי  עשוי להפוך לעניין סבוך ומורכב שדורש ידע וניסיון רב ולכן חיוני ואף הכרחי במקרה כזה לשכור צוות מקצועי שיבצע בצורה ראויה את הנהלת החשבונות של העסק.

בכל קבלת החלטות כלכלית כבדת משקל ולניהול השוטף של העסק, חשוב שיהיה לצדך משרד רואה חשבון בעל ניסיון מקצועי נרחב שילווה אותך נאמנה.

מה כוללים שירותי הנהלת חשבונות?

הנהלת חשבונות במשפט אחד היא תהליך רישום תקין של כל ניירת העסק על פי הקבוע בחוק. ניירת זו כוללת את כל הקשור להתנהלות הכלכלית של העסק:

  • תדפיסי התנהלות חשבון הבנק.
  • פירוט כרטיסי אשראי ופנקסי צ'קים.
  • קבלות, חשבוניות ודוחות על הוצאות.
  • כל הניירת הרלוונטית על הכנסות העסק.

מעבר לעובדה שהתנהלות זו מחויבת על פי חוק ותסייע לנו לשמור על פעילות חוקית, היא בסופו של דבר תהיה בטובתנו. ריכוז הדוחות מאפשר לנו ליצור מבט על כלכלי של העסק שלנו ולראות בדיוק מהן ההוצאות העיקריות וכיצד ליעל אותן, האם ההכנסות גדולות מההוצאות – כלומר, האם העסק שלנו בכלל מייצר רווח? האם יש תקופות בהן העסק מכניס יותר? אם כן, מדוע? אילו מוצרים מכניסים יותר וכיצד ניתן לקדם אותם? נושאים אלו ורבים אחרים נעשים ברורים ושקופים יותר כאשר כל הנתונים הכלכליים עומדים לנגד עינינו באופן מרוכז.

 אילו  סוגי הנהלת חשבונות יש?

ישנן שתי דרכים עיקריות לניהול המעקב השוטף של הכנסות והוצאות העסק. כל עסק רשאי לבחור בצורת המעקב המועדפת עליו ומותאמת לצרכיו.

הנהלת חשבונות חד-צידית

שיטה זו מתאימה לעסקים בעלי פעילות מצומצמת ורווחים קטנים ומאוד פשוטה לניהול. הנהלה החשבונות החד-צידית מנהלת מעקב ורישום אך ורק על הכספים שנכנסו ויצאו ולכן מעדכנת את בעל העסק על רווחים והפסדים בעסק בלבד.

הנהלת חשבונות כפולה

שיטה זו מתאימה יותר לחברות ולארגונים גדולים. בשיטה זו, המורכבת בהרבה מהחד-צידית, נרשמים גם יתרות החוב של הלקוחות, חיובים עתידיים של העסק, תזרימי מזומנים, נכסים בבעלות העסק ועוד נתונים רבים אחרים. אלו מספקים לנו תמונה רחבה ומורכבת יותר של ההתנהלות הכלכלית של העסק.

משרד רו"ח גיא דברת מספק שירותי הנהלת חשבונות לכל סוגי העסק

עם פנייתך אלינו, נבחן את התנהלות העסק ונחשוב יחד באיזו שיטה מוטב לנהל את המעקב החשבונאי בעסק שלך. חשוב לנו לספק לך שירות הקשוב ומותאם לצרכיך.

הניסיון הרב והידע המקצועי שרכש רו"ח גיא דברת בתחום החשבונאות בחלוף השנים הוא נכס רב ערך לעסק שלך. נשמח לעמוד עמך בקשר.

לשיחת היכרות או פגישת היכרות מלאו פרטיכם או חייגו 03-5366296