לכל שאלה וייעוץ חייגו: 03-5366296
ייצוג בפני ה-IRS

ייצוג בפני ה-IRS

ייצוג בפני ה-IRS

ישנם אזרחים אמריקאים רבים החיים בישראל שאינם מודעים כלל כי חלה עליהם חובת דיווח על הכנסותיהם לרשויות המס האמריקאיות. הרשויות האמריקאיות אוכפות בחומרה רבה את חוקי המס והעלמת הכנסות מפניה עשויה לגרור אחריה עונשים שונים החל מקנסות כבדים ואפילו עד למאסר בפועל במקרים קיצוניים.

בשנת 2014 נחתם הסכם בין על חילופי מידע בין רשויות המס של הממשל הישראלי והאמריקאי (FATCA), מה שאומר שכעת חשוף המידע הפיננסי של אזרחים אמריקאיים החיים בישראל גם לרשויות המס האמריקאיות והם עשויים להיות חשופים לפעולות אכיפה חמורות.

על מנת לוודא כי נתוניך האישיים עומדים בקריטריונים לחובת דיווח לרשויות האמריקאיות ועל מנת לנהל את הדיווח כולו בצורה הטובה ביותר ולקבל ייצוג נאות וראוי מול ה-IRS, רשות המיסים האמריקאית, חשוב לקבל ליווי מקצועי על ידי רואה חשבון בעל היכרות מעמיקה עם התנהלות רשויות המס האמריקאיות שיספק לך מענה עם כל קושי שעשוי לעלות.

תוכנית גילוי מרצון

מכיוון שרבים מהאזרחים האמריקאים החיים בישראל אינם מודעים לכך שעליהם לדווח ל-IRS, פתח הממשל האמריקאי בתוכנית המספקת הזדמנות לדעת את חובותיך, לפעול בתיאום עם חוקי המיסוי האמריקאיים ולדווח רטרואקטיבית מבלי שיהיו לדבר השלכות אכיפה חמורות וקנסות כבדים.

במסגרת תוכנית גילוי מרצון (Streamlined Procedures) מחוייבים אזרחי ארה”ב לדווח על הכנסותיהם מכל מקור בעולם וכמו כן על חשבונות כספיים בבנק אשר סכומם המצטבר עובר את סכום ה-10,000 דולר.

כל מי שיגיש דוחות שנתיים שלוש שנים אחורה ודוחות FBAR שש שנים אחורה יזכה להתחיל מחדש מול ה-IRS ללא כל השלכות.

ביקורת מס הכנסה (Audit)

רשויות המס האמריקאיות עורכות ביקורת מדגמית קפדנית על הדוחות השנים המוגשים לה על ידי אזרחים אמריקאים החיים בארה”ב או מחוצה לה. כל עוד מדובר על אזרחים החיים בארה”ב, מדובר בביקורות אקראיות למדי אשר סביר מאוד שלא יגיעו אלינו, עם זאת, כאשר מדובר בדוחות הנשלחים ממדינות זרות, הכוללות את ישראל בתוכן, הסיכוי עולה ליותר מפי עשרה.

לכן, חשוב מאוד להיות ערוכים לביקורת של ה-IRS במידה ואנו עומדים בחובת הדיווח לרשויות המס האמריקאיות מאחר ועל כל כ-20 דוחות שנשלחים, נערכת ביקורת.

מול רשויות המס האמריקאיות ניתן להיות מיוצגים ע”י אנשי מקצוע

בנוסף להיותו רו”ח בישראל, גיא דברת הוא גם יועץ מס מיסוי אמריקאי (Enrolled Agent) שיכול לעזור ולייצג אותך בפני רשויות המס האמריקאיות.

במהלך עבודתו צבר ידע רב אשר ישמש לך נכס יקר ערך. בתקופה זו, בה הדיווח ל-IRS נעשה חשוב ודחוף מאי פעם, חשוב שיעמוד לצדך איש מקצוע שיסייע לך לערוך את כל הדוחות הנדרשים, להיערך לתוכנית גילוי מרצון כדי להימנע מהסתבכות עם רשויות המס ולכדי ליהנות מהטבות אפשריות שייתכן מאוד שמגיעות לך ובמקרה ונערכת ביקורת בעניינך, לספק לך את כל הליווי הנדרש כדי לעבור אותה בצורה מיטיבה. אנו מזמינים אותך ליצור עמנו קשר וליהנות משירות ברמה הגבוהה ביותר.

לשיחת היכרות או פגישת היכרות מלאו פרטיכם או חייגו 03-5366296