לכל שאלה וייעוץ חייגו: 03-5366296
הכנת משכורות

הכנת משכורות

הכנת משכורות

כל עסק מתפקד זקוק למערך מסודר של רישום ותשלום משכורות העובדים. משכורות הן במובנים רבים עמוד השידרה של העסק. זוהי זכותו החוקית של כל עובד לקבל את משכורתו בזמן ובצירוף תלוש מפורט וברור המבטיח את כל זכויותיו הסוציאליות. התנהלות בלתי תקינה בכל הקשור למועדי התשלום ופירוט התלוש מהווים הפרה של חוק הגנת השכר ועלולים לגרור דיונים בבית הדין לעבודה ועונשים כבדים.

כמו כן, עובד שמקבל את משכורתו בזמן ועם כל התנאים הנלווים לה בצורה מסודרת הוא עובד מרוצה העובד ביתר יעילות והשקעה. על מנת לחשב במדויק את שכר העובד, יש להתחשב בגורמים שונים המהווים מרכיבים משכרו כמו אזור המגורים, מצב משפחתי, מעמדו כתושב, מספר החודשים שעבד השנה והאם קיבל הכנסות נוספות השנה. כל המידע הזה ומידע רב אחר מופיע בתלוש השכר.

חלקי התלוש

תלוש משכורת תקין מורכב ממספר חלקים מרכזיים

פרטי עובד ומעביד

אלו למעשה הפרטים שממולאים בטופס ה-101 אותו ממלא העובד עם קבלתו למקום העבודה. למשל, מצב משפחתי, שם, כתובת, האם משכורתו שעתית, יומית או חודשית וכו'.

חישוב השכר ורכיביו

חלק זה מכיל את חישוב השכר עצמו על כל מרכיביו – שכר הבסיס, שעות נוספות, תוספות על שבת וחג, הבראה, ימי מחלה או חופשה וכו'.

פירוט היעדרויות

בתלוש חייבים להיות מפורטים ימי המחלה והחופשה שלקח העובד – ניצול חודשי, וכמו כן כמה ימים נוספים עומדים עוד לרשותו השנה – צבירה חודשית.

הטבות ומתנות

ישנן הטבות מסוימות שזוכה להן העובד עליהן יחויב בביטוח לאומי ובמס הכנסה ולכן יש לציינן בתלוש גם כן. רכיבים אלו כוללים למשל, ביגוד, נסיעות, שוברי שי, ארוחות ועוד. לרוב יופיע בתלוש כ"שווי".

ניכויי חובה ורשות

חלק זה יפרט את הניכויים השונים המועברים לרשויות המס כמו למשל ביטוח לאומי, מס הכנסה, קרן הפנסיה וקופות גמל או קרנות השתלמות. יצוינו בפירוט הפרשות העובד והפרשות המעסיק וכמו כן מרכיבי הפיצויים.  בנוסף, עשויים להופיע ניכויי רשות שונים כמו החזר מקדמה או הלוואה, תשלום דמי חבר לאיגוד העובדים, תשלום על ארוחות או על ביגוד וכו'.

מסמך משפטי לכל דבר ועניין

חשוב לזכור, התלוש מהווה מסמך משפטי המהווה ראייה ליחסי עובד מעביד ועשוי לשמש בסכסוכי עבודה שונים ובתקריות משפטיות אחרות בין העובד למעביד. חשוב מאוד לדייק באופן בו מוציאים את התלוש ושיהיה ברור, קריא ומפורט על מנת למנוע אי נעימויות בעתיד.

לכל צרכי הנהלת החשבונות והמשכורות בעסק שלך אנו מזמינים אותך לפנות למשרדנו

כשמנהל העסק שלך תקין וניתן לדעת בוודאות שזכויות העובדים נשמרות ורישומן מתנהל כחוק, ניתן לישון בשקט ולדעת שהעסק בידיים טובות.

משרד רו"ח גיא דברת מציע את השקט הנפשי הזה על ידי שירות מקצועי ואמין מגובה בידע רב שנרכש בעבודה עם לקוחות רבים והכרה מעמיקה עם מדיניות רשויות המס. אנו מחכים לפנייתך ונשמח לשיתופי פעולה והענקת ייעוץ בכל ענייני מס.

לשיחת היכרות או פגישת היכרות מלאו פרטיכם או חייגו 03-5366296