לכל שאלה וייעוץ חייגו: 03-5366296
איך פותחים תיק במס הכנסה?

איך פותחים תיק במס הכנסה?

איך פותחים תיק במס הכנסה?

על כל עצמאי, בין אם יהיה אדם פרטי, חברה בע”מ או תאגיד, חלה החובה לפתוח תיק במס הכנסה עם תחילת פעילותו העסקית. פתיחת התיק תאפשר לעסק העצמאי שלך להירשם כדין ברשויות המס ולהתנהל כעוסק רשמי בעל הכנסה החייבת במס. תהליך פתיחת התיק מורכב מכמה שלבים ומשתנה על פי אופי העסק שלך, היקף פעילותך העסקי והכנסתך הצפויה. כדי לסייע לך בתהליך שיהיה למעשה הצעד הראשון שלך בפעילותך כעסק עצמאי, אסף עבורך רו”ח גיא דברת את המידע הנדרש לפתיחת תיק במס הכנסה.

רישום במע”מ

אל משרדי המע”מ יש להגיע לפני תחילתה של הפעילות העסקית שלך. במהלך הרישום במע”מ ניתן יהיה לפתוח אחד משני תיקי עוסק.

עוסק פטור

עוסק הפטור מתשלום מע”מ. בדרך כלל, הפטור ממע”מ חל על עוסק אשר מחזור הכנסותיו השנתי אינו עולה על 100,187 ₪ בשנה. כמו כן, החל מ-2018, עוסק פטור אינו מחויב בניכוי מס במקור.

עוסק מורשה

עובד עצמאי המורשה לגבות מלקוחותיו מע”מ ולהעביר את הסכומים שנגבו לרשות המיסים.

הגשת בקשה והודעה על פתיחת תיק במס הכנסה

בשלב הראשוני ביותר, יש למלא טופס בקשה לפתיחת תיק במס הכנסה. ישנם שני סוגי טפסים:

  • אדם עצמאי הפותח עסק, ימלא טופס פתיחת תיק עבור עצמאי (5329)
  • על מנת לרשום חברה יש למלא טופס פתיחת תיק עבור תאגיד (4436)

בטופס יידרש מאיתנו לציין פרטים אישיים, לפרט על אופי העסק ולהצהיר על מקורות הכנסה נוספים.

לאחר מספר ימים, תתקבל הודעה רשמית מרשות המיסים כי התיק פתוח. במכתב ייקבע סכום ניכוי המס במקור, יוגדר הענף המקצועי אלו שייך העסק והוראות לניהול הספרים בעסק.

פתיחת תיק ניכויים

במידה והעסק שלך מעסיק עובדים בשכר, משלם שכר דירה או מחויב בהוצאות אחרות עליהן חל ניכוי מס במקור, יידרש ממך לפתוח גם תיק ניכויים. את תיק הניכויים ניתן לפתוח על ידי ציון הצורך בתיק הניכויים בטופס הבקשה לפתיחת תיק.

העסק שלך מוכן להתנהלות חשבונאית

לאחר השלמת כל השלבים, העסק שלך רשום כדין מול רשויות המיסים ויכול להתחיל בפעילותו העסקית ולנהל את ספרי החשבונות שלו. ניהול חשבונאי בעסק עשוי להיות מורכב ודורש פעמים רבות סיוע של בעל מקצוע. כדי להבטיח כי הכול נעשה כדין וכדי לסייע לך לבחון את הניכויים והזיכויים המגיעים לך כחוק ולחסוך כסף רב מדי שנה בשנה, גיא דברת מזמין אותך ליהנות מליווי חשבונאי מקצועי. ניסיונו רב השנים של דברת ומשרדו בעבודה מול רשויות המס ועם עסקים מכל ענפי התעשייה מאפשרים לו לספק לך שירות המותאם אישית ולתכנן את פעילות העסק שלך בצורה יעילה. לפרטים נוספים ולתיאום ייעוץ ראשוני, אנו מזמינים אותך להשאיר את פרטיך באתר עוד היום.

לשיחת היכרות או פגישת היכרות מלאו פרטיכם או חייגו 03-5366296