לכל שאלה וייעוץ חייגו: 03-5366296
הנפקת דו"חות המוכרים על ידי רשות המס האמריקאית

הנפקת דו"חות המוכרים על ידי רשות המס האמריקאית

חישוב מס

כל רואה חשבון ישראלי או יועץ מס יכול לסייע ללקוחותיו להנפיק דוחות שגרתיים, המוכרים על ידי רשות המיסים בישראל. אבל לא כל רואה חשבון ישראלי מכיר את התחום הרחב של ראיית החשבון והוראות החוק בנושאי המיסים הנהוגים באמריקה. אם נדרשתם או שאתם מחויבים להנפיק דוחות שיוגשו לרשות המס האמריקאית, יש כמה דברים שחשוב לכם לדעת. ובנושא זה, אי ידיעת החוק איננה פוטרת. נסביר מי ומתי עשויים להיות מחויבים בהגשת דוחות לרשות המס האמריקאית.

הנפקת דו"חות המוכרים על ידי רשות המס האמריקאית עבור בעל עסק ישראלי

נניח שיש לכם עסק בישראל. אתם מקפידים להוציא חשבוניות מס כחוק ומגישים לרשות המיסים בארץ את כל הדוחות שצריך, דוח שנתי, דוחות מע"מ וכל היתר. יתכן שתופתעו לדעת, אך במקרים מסוימים אתם אמורים להגיש דוח או דוחות, גם לרשויות המס באמריקה. לדוגמא, אם אתם מוגדרים כאזרחים אמריקאים (נניח בעלי אזרחות כפולה, אמריקאית וישראלית), אפילו אם אתם חיים ופועלים בישראל, תצטרכו להציג דוחות לא רק בארץ אלא גם באמריקה. לצורך כך, חשוב להתייעץ עם רואה חשבון או יועץ מס שמכיר את נפתולי החקיקה בתחום המיסוי לא רק בארץ אלא גם בארה"ב.

איש עסקים עם הכנסות מחו"ל שצריך להגיש דוחות בארה"ב

ישנה דוגמא נוספת למישהו (או מישהי) שגר בישראל אך צריך להגיש דוחות מסוימים המוכרים על ידי רשויות המס באמריקה. נניח שאתה איש עסקים או בעל חברה, עם ויזה עסקית בארצות הברית. אתה מגיע לארה"ב רק לעיתים רחוקות לרגל עסקיך. בדרך כלל אתה מתגורר בארץ ומרכז החיים שלך כאן. אבל, עצם העבודה שיש לך איזו שהיא פעילות עסקית מניבה או הפקת הכנסות מתוך פעילות בארצות הברית, יש לכך משמעות. בגין פעילות עסקית בארצות הברית, שמניבה הכנסות, יש צורך להנפיק דוחות המוכרים על ידי רשות המס האמריקאית.

האם הנפקת דוח מס אמריקאי גוררת תשלומי מיסים גבוהים?

ניקח לדוגמא ישראלי שהוא גם אזרח אמריקאי, בעל עסק בישראל. אפילו אם הפעילות העסקית מינימלית, ברגע שישנו רווח שעולה על 400 דולר, ישנה חובה להנפקת דוחות, על פי כללי המס וחובת הדיווח בארה"ב. עצם הגשת דיווח לרשות המס בארץ איננה מספקת. חשוב להבהיר כי עצם הגשת הדוח איננו קובעת מלכתחילה כי יוטלו עליך תשלומי מיסים גבוהים. קודם כל, חשוב להבין כי עצם חובת הדיווח היא חיונית. האמריקאים לא מקלים ראש במי שמחויב אך לא מגיש דוחות מס. במידה ואתה משלם מיסים כחוק בישראל, האמריקאים מתחשבים בכך בקביעת גובה המס. כלומר, אין חובה לתשלום של מיסים כפולים. רק במידה והמס שאמור להיגבות בארה"ב גבוה יותר מהמס המקובל בישראל אתה צפוי לשלם מס על פי סעיפי החוק הרלוונטיים. מקרים כאלה אינם נפוצים אלא נדירים. על כל פנים, על מנת לדעת אילו דוחות להנפיק, אך להגיש ומה עושים וכן כדי לקבל ייעוץ במיסוי במידת הצורך, התייעצו אך ורק עם יועץ מיסוי בעל ידע במערכת המיסוי האמריקאית וידע על קשרי גומלין אפשריים עם מיסוי בישראל.

מהם הדוחות העיקריים שישראלים צריכים להגיש בארה"ב?

אחד הדוחות העיקרים שבהם מחויב מי שיש לו הכנסות כאזרח ארה"ב שחי בישראל הינו הדוח השנתי. זהו דוח שנתי נפרד ושונה מהדוח השנתי שאתם מגישים (אם אתם חייבים בכך) גם

לשיחת היכרות או פגישת היכרות מלאו פרטיכם או חייגו 03-5366296